כמה עולה תמלול?

אתם צריכים לתמלל שיחה
מה המחיר לתמלול הקלטה?

הצורך שלנו בשירותי תמלול יכול להגיע אלינו מכל כיוון אפשרי, כולם צריכים תמלול. ההבדל הוא בצרכים השונים והמגוונים: תמלול שיחות לצורך הגשה לבית משפט, תמלול ישיבות רבות משתתפים. תמלול שיחות טלפון ותמלול אקדמי. הבדל נוסף הוא בצרכנים המגיעים מכל העולמות, עורכי דין, תובעים או נתבעים. מתווכים, מנהלות לשכה, מזכירי עיריות ומועצות מקומיות. מנהלי כוח אדם ודירקטורים בחברות ציבוריות.

המשותף בין כולם הוא הבלבול והקושי להבין את נושא התמחור. אז בואו נעשה קצת סדר.

 ישנם המון משתנים באלגוריתם המוזר הזה של תמחור שירותי תמלול, כמה טיפים:

מה מייקר את מחיר התמלול?

  • שיחות באיכות שמע לא טובה- שכן חברה טובה משקיעה זמן ומאמץ על מנת לוודא כי כל מילה שנאמרת נכתבת. ועל כן תמלול הקלטות באיכות לא טובה לבית המשפט הינה עבודה שלוקחת זמן רב ודורשת קפדנות יתרה. נסו להקליט שיחות טלפון, פחות שיחות במקומות הומי אדם. אל תשימו את מכשיר ההקלטה בתיק או בכיס של הג'ינס הצמוד. רעש הבד יפחית משמעותית את איכות ההקלטה. ואם ניתן, השתמשו במכשיר הקלטה איכותי.  
  • לוח זמנים צפוף- אם אתם נדרשים לתמלול באופן דחוף, המחיר יעלה בהתאם.
  • מספר רב של שיחות קצרות- כאשר תגישו 20 הקלטות כשכל אחת מהן בת 2 דקות, לא יגבו מכם את אותו המחיר שיגבו עבור קובץ אחד של הקלטה בת 40 דקות. שכן כל תמליל צריך להגיע בצירוף חוות דעת מומחה לבית המשפט. אין אפשרות לעשות חוות דעת למספר קבצים יחד. אז אם שלחתם 20 קבצים, בפועל תקבלו מאיתנו 40 קבצים, 20 תמלילים ו-20 חוות דעת תואמות. 

מה מוזיל את המחיר התמלול?

  • תמלול שיחות טלפון- שיחות טלפון הינן שיחות הנחשבות קלות לביצוע. משום שאיכות השמע בדרך כלל טובה, ישנם שני דוברים וברורים. 
  • עבודות תמלול גדולות- שיחות ארוכות מאפשרות לחברת התמלול יותר מרווח לגמישות בנושא המחיר.
  • לוח זמנים גמיש- אם אתם לא צריכים את התמלול באופן דחוף, בדרך כלל המחיר יהיה נמוך יותר. ולו רק בגלל שיהיה לכם את הזמן לעשות סקר שוק.

אנו בטוחים ביכולתנו לספק לכם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל הצרכים שלכם. 
צרו קשר בכל שעה, ואנו נשמח לענות על כל שאלה שיש לכם.

תמלול הקלטות לבית משפט

מה הן אפשרויות התמחור?

מחיר לפי עמוד

יתרונות- משלמים רק על מה שמבוצע בפועל. אם יש לכם הקלטה של שעה, מתוכה מדברים רק 20 דקות, מדוע לשלם עבור זמן "מת"? 

חסרונות- אין אפשרות לדעת מראש כמה יעלה התמלול בסופו של דבר. אין אפשרות לדעת מראש כמה עמודים יצאו מהקלטה של 10 דקות. שיחה וויכוחית יכולה להיות חצי דקה בעמוד, לעומת שיחה "רגועה" אשר מתנהלת בין שני אנשים, כאן יכול להיות שתי דקות בעמוד.

מחיר לפי דקה

יתרונות- אתם יודעים מראש כמה זה יעלה, אין הפתעות ואתם לא מתחייבים למשהו ערטילאי. 

חסרונות- אתם משלמים על זמן "מת". אם יש לכם הקלטה של פגישה, למשל, הרי לוקח זמן מהרגע שאתם מפעילים את מכשיר ההקלטה לבין הרגע בו מתחילים ממש לדבר. ישנן שיחות לא רלוונטיות כמו שיחה עם מלצר או שיחת טלפון ששומעים רק צד אחד. זמני המתנה לנציגים או סתם זמנים בהם איש לא מדבר. במקרים כאלה, יש נטייה לדלג על הקטעים האלה. ואז יכולים להיות מצבים בהן משפט קצרצר שנאמר על ידי מישהו לא מתומלל.

מחיר גלובאלי

יתרונות- אתם יודעים מראש כמה תשלמו. במקרים של מספר רב של שעות הקלטה, ישנה גמישות במחיר.

חסרונות- מחיר גלובאלי מתבסס על הערכות, חברת התמלול מעריכה כמה עמודים יצאו בסופו של דבר. ומתמחרת  בהתאם אך שומרת לעצמה מרחב סטייה מסוים כך שלא תפסיד. ולכן בסופו של דבר קיים סיכוי סביר שהמחיר לעמוד יצא גבוה יתר מאשר היה יוצא לו הייתם משלמים לפי עמוד.

מחיר מינימום

לכל חברה יש מחיר מינימום לעבודה. אני חושבת שמכאן נובע הבלבול הגדול. הרי כולם מפרסמים החל מ-9 שקלים לדקה, החל מ-6 שקלים לעמוד, החל מ-0.07 שקלים למילה ועוד כהנה וכהנה. אך כשמתקשרים ומבקשים תמלול של הקלטה של דקה, או מספר הקלטות של מספר דקות כל אחת, במקום לשלם 90 שקלים, או 100 שקלים, פתאום המחיר הוא 200, 250 ואפילו 300 שקלים. 

הסיבה לכך שנדרש מחיר מינימום היא כי כל הקלטה, בין אם היא קצרה או ארוכה, דורשת מחברת התמלול להקדיש זמן לזיהוי הקולות, הבנת קונטקסט השיחה. ביצוע הגהה והוצאת חוות דעת מומחה לבית המשפט. סוד מקצועי- יותר קשה לתמלל 10 שיחות של 2 דקות כל אחת מאשר לתמלל קובץ של 20 דקות.

מחיר מול איכות

בסופו של דבר, מה שחשוב זה התמליל שתקבלו, הדיוק, העמידה בדרישות החוק ובלוחות הזמנים. המחיר הזול לעיתים בא על חשבון כל אלה וכך הזול עלול לצאת לעיתים יקר מאוד. בעיקר כשמדובר בתמלול הקלטות לבית המשפט.

לכן בצעו סקר שוק וזיכרו לשאול את השאלות הנכונות. קראו עוד בנושא במאמר שכתבתי בנושא.

אנו, במרכז הישראלי לתמלול והקלטה מאמינים בתמחור הוגן. אנו משקיעים זמן רב על מנת להבטיח שהמוצר שתקבלו הינו מוצר מוגמר אשר נערך על פי הכללים הן המשפטיים והן הדקדוקיים. מתחייבים למקצועיות, ליחס אישי ולמחיר הוגן.

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

תמלול משפטי

תמלול משפטי

מה הוא תמלול משפטי? ישנם סוגים שונים של תמלול,  ביניהן במקום: תמלול רפואי, תמלול אקדמאי ועוד. אבל אם אתם עומדים בפני הליך משפטי, אתם צריכים

קראו עוד...
הקלטת דיונים בבתי משפט

הקלטת דיונים בבית משפט

מה החשיבות של הקלטת דיונים בבית המשפט? "החיים ומוות ביד הלשון" (משלי י"ח, פסוק כ"א). אמרה שמקבלת תוקף מיוחד במסגרת דיונים משפטיים או בוררויות. אך

קראו עוד...
הקלטה כראייה לבית משפט

הקלטה כראייה לבית המשפט

איך מנצחים במשפט בעזרת הקלטה? תביעה משפטית אינה הליך פשוט. השתלשלות העניינים עשויה להימשך זמן רב מאוד ולהיות כרוכה בעלויות כספיות גבוהות ובתהליכים מתישים. עורך

קראו עוד...