שיפור איכות הקלטה

שיפור איכות הקלטה לצורך תמלול

לכולם זה יכול לקרות. הקלטת שיחה חשובה, בדקת אותה ופתאום גילית שכלל לא שומעים את הצד השני. שיפור איכות הקלטה לצורך תמלול שיחות חשובות שניהלתם זה בהחלט אפשרי. לנו יש מערכות מתקדמות אשר באמצעותן נוכל לשפר את איכות הסאונד. כך אפשר יהיה לשמוע את כל הצדדים. וכבר אמרנו שסיכויי ההצלחה שלכם במשפט עולים פלאים אם אתם מגישים הקלטה כראייה לבית משפט. חברתנו מחויבת על ידי בית המשפט, להגיש כל תמלול משפטי בצירוף חוות דעת מומחה.

הגברת קול בהקלטה

היום בכל אפליקציית הקלטה, או רשמקול במכשיר הנייד שלנו, ישנה אפשרות להגביר את עוצמת השמע של ההקלטה. אך שיפור איכות הקלטה אינו ולא יכול להתבצע רק על ידי הגברת הקול בהקלטה.

אם מכשיר ההקלטה שלכם היה קרוב אליכם אך רחוק מהאדם עימו דיברתם. הגברה של כל ההקלטה תגביר גם את מה שאתם דיברתם. כך תהפוך ההקלטה לבלתי ניתן להאזנה, משום קולכם יישמע צורם. לעיתים ההגברה אף עלולה לעוות את קולכם ואת הדברים שנאמרו. וגם אם את הצד השני ישמעו יותר טוב. יכול להיות שיהיו עוד קולות רקע שיוגברו גם הם ובפועל יגברו על דברי הצד השני.

באמצעות המערכות המתקדמות שלנו אנו יכולים להגביר רק צד אחד, גם אם כמעט והוא אינו נשמע.

מחלקת סאונד לשיפור איכות הקלטה

בחברתנו ישנה מעבדת קול בה אנשי סאונד מוכשרים ובעלי ניסיון רב. לרשותם אנו מעמידים את המערכות המתקדמות ביותר בשוק מערכות השמע. וכל תפקידם הוא שיפור איכות הקלטה. וזאת על ידי הפרדה בין רצועות השמע מהן מורכבת ההקלטה. להגביר רק את מה שצריך להגביר, מבלי לפגוע באיכות הסאונד. במסגרת עבודתם על הקובץ הם מנקים רעשי רקע וכן רעשים סטטיים. אלה עלולים לנבוע מכך שמכשיר ההקלטה נמצא בכיס או בתיק. במקרה בו לא עמדתם ליד מכשיר ההקלטה כל הזמן, או גרוע מכך, הצד השני לא.  הגברת הצד אותו שומעים פחות טוב, מבלי להגביר יתר על המידה את הצד ששומעים היטב. במקרים מסוימים אף מנמיכים רצועת שמע מסוימת, בה נשמע אדם מדבר, שכלל לא רלוונטי לשיחה.

תמלול הקלטות לבית משפט

בעיות עם אפליקציות הקלטה

אפליקציית הקלטה מובנית ב-Smartphone

בשנים האחרונות ברוב הטלפונים של Android  (אנדרויד) מותקנת מערכת הקלטה פנימית. עדיף להשתמש באפשרות ההקלטה המובנית. הגדרות ברירת המחדל שלה תואמות להגדרות הטלפון. דבר אשר יקל עליכם, שכן לא תצטרכו ללמוד ולהתאים את כל ההגדרות.

יתרון חשוב באפליקצייה המובנית היא שכל ההקלטות שמורות במכשיר עצמו. ניתן להגדיר שמירה לענן, על מנת לא להעמיס על הזיכרון המכשיר שבידכם. ישנה אפשרות אף לשפר מעט את איכות השמע של ההקלטה. למרות שלרוב, לא נדרש במקרים כאלה שיפור איכות הקלטה.

יתרון עיקרי הוא שניתן למצוא ההקלטות בקלות. למיין לפי תאריך, או שם האדם עימו שוחחתם. ובה נשמרים גם פרטים חשובים כמו תאריך ביצוע השיחה. שעת ביצועה, ולעיתים אף מתי הסתיימה.

אפליקציות להקלטת שיחות

ישנן אפליקציות רבות שניתן להוריד לטלפון הנייד ובאמצעותם להקליט. לכל אפליקציה יתרונות וחסרונות. ישנן אפליקציות שונות שיעשו את העבודה מעולה. כמו Call Recorder – Auto Recording‏, לה יש גרסה חינמית, .אך די מוגבלת מבחינת האפשרויות מבלי לשדרג. יש את אפליקציית מקליט שיחות אוטומטי. שגם עובדת טוב, אם מגדירים אותה נכון. זוהי גרסה חינמית הנתמכת על ידי פרסומות אפשר לשדרג כדי להסיר פרסומות. ועוד ועוד, היכנסו לחנות האפליקציות של הנייד Smartphone שלכם, ותמצאו שפע של אפשרויות. ואז לא תצטרכו שיפור איכות הקלטה.

חשוב מאוד לזכור, יש להכיר את ההגדרות של האפליקציה ולהבין אותן היטב שכן הן משפיעות ישירות התוצר הסופי. חשוב לדעת היכן נשמרות ההקלטות מחוץ לאפליקציה. האם ניתן לגבות את ההקלטות בענן. הגידרו את עוצמת השמע הן שלכם והן של הצד השני. אנו ממליצים לנסות לבצע שיחה וכן לקבל שיחה ולהאזין להן. לאחר מכן תוכלו לתקן את ההגדרות בהתאם.

בעיות נפוצות בהקלטת שיחות

מקליט שיחות צד אחד

בעיה זו בדרך כלל נובעת מהגדרות לא נכונות של האפליקציה. חשוב לשים לב שהאפליקציה מוגדרת כך שתקליט גם בזמן שהיא לא מחוברת לרשת Wi-Fi. יש לשנות את ההגדרות ולבחור באפשרות הקלטה גם כשאתם מדברים באמצעות דיבורית ברכב, או עם אוזניות Bluetooth. אם החלטתם שאתם צריכים להקליט את השיחות שלכם, .קחו את הזמן על מנת לבחור את האפליקציה המתאימה ביותר לצרכים שלכם. וקחו את הזמן ללמוד אותה ולהגדיר אותה נכון.

אם בכל זאת הקלטתם שיחה חשובה, ושומעים רק צד אחד, אנו יכולים לשפר את איכות ההקלטה, להגביר במקומות הנדרשים וזאת על מנת שהקלטה זו תוכל לשמש אתכם בבית המשפט להוכחת צדקתכם.

אייפון לא מקליט שיחות

בבעיה בה נתקלים אנשים רבים היא שאי אפשר להקליט במכשירים של iPhone. הסיבה לכך היא שבארצות הברית, הקלטה ללא ידיעת כל המשתתפים בשיחה, נחשבת כהקלטת סתר. חברת אפל החליטה להתאים את עצמה לדרישות החוק. לעזור לאזרחים תמימים לא לבצע עבירה בשוגג.

מזל שאנחנו חיים בארץ. בארץ מותר להקליט כל אדם כל עוד אתם חלק מהשיחה. כמו כן, מותר להקליט בכל מקום בו האדם הסביר יוכל לשמוע. בגן ציבורי למשל, בבית קפה.

חשיבות איכות ההקלטה לתמלול מדויק

תמלול חייב להיות נאמן למקור, אם בידכם הקלטה שלא שומעים בה טוב, התמלול לא יועיל לכם. וזאת משום שלא כל מה שהוקלט, יישמע על ידי המתמלל, ולא יתומלל. אנו, במרכז הישראלי לתמלול והקלטה מציעים שירותי שיפור איכות הקלטה או הקלטות. משום שמבחינתנו זהו שירות אשר יכול לאפשר לנו להעניק לכם את כל הפתרון. מאיכות השמע ועד התמלול המושלם.

שירותים נוספים

הנגשת ישיבות מליאה

הנגשת ישיבות מליאה

הקלטה, תמלול, והנגשה לרשויות מקומיות, עיריות וחברות ציבוריות. קרא עוד האם אתם עומדים בדרישות חוק ההנגשה? תקנה 35 לתקנות

קרא עוד »
תמלול ראיונות

תמלול ראיונות

מדוע יש צורך בתמלול ראיונות? תמלול ראיונות הינו תחום נרחב אשר נוגע בתחומים רבים .ומתאים לעולמות תוכן שונים. דוקטורנטים

קרא עוד »