תמלול הקלטות

מהו תמלול הקלטות?

תמלול הקלטות היא פעולה של המרת קבצי שמע לטקסט כתוב. השימושים בתמלילים של ההקלטות רבים ומגוונים. עורכי דין ובעלי דין משתמשים בתמלול כראייה בבית המשפט. סטודנטים נעזרים בשירותי תמלול על מנת לחסוך לעצמם שעות האזנה להרצאות. עיתונאים וכותבי תוכן מתמללים הקלטות של ראיונות שביצעו. עיריות, מועצות מקומיות ומועצות אזוריות מקליטות ומתמללות את ישיבות המליאה שלהן. חברות ציבוריות ופרטיות מתמללות הקלטות של ישיבות דירקטוריון. חברות ציבוריות נדרשות לתמלל גם את ישיבות הוועדות השונות בחברה על מנת לשמור על מינהל תקין.

איך מתמללים הקלטות?

תמלול הקלטות הינה אומנות, הדורשת ידע וניסיון רב. שכן על מנת לתמלל הקלטה יש להאזין לה ובמקביל לכתוב את כל מה שנאמר ונשמע. ולכן, לא כל אחד יכול לתמלל לבד.

על מנת לבצע תמלול הקלטה יש להשתמש בתוכנה ייעודית. המתמלל מאזין להקלטה וכותב כל מילה שנאמרת, כל בכי שנשמע וכל רעש רלוונטי. חשוב מאוד גם לשקף את השתיקות, ההיסוסים והגמגומים שכן אלה מעידים על הלך רוחו של הדובר. גם לעמידה בכללי הפיסוק ישנה משמעות, שכן פסיק לא במקום יכול לשנות את משמעות המשפט כולו.

תמלול קלטות בפורמטים שונים

הטכנולוגיה מתקדמת במהירות שיא, והקלטות כיום מבוצעות בפורמטים שונים.

קבצי MP3, M4A, WAV, AVI  OGG

הודעות WhatsApp ;
הקלטות שבוצעו על ידי מקליט הקול בטלפון הנייד;
פגישות שנערכו בזום או בסקייפ;
הקלטות שבוצעו באמצעות מכשירי האזנה סמויים;
הקלטות שבוצעו באמצעות טייפ מנהלים.

חברתנו יודעת להתמודד עם כל סוגי הקבצים ולהפיק עבורכם תמלול קלטות מדויק ומקצועי של הקבצים שברשותכם.

תמלול משפטי

כשמעוניינים להגיש לבית המשפט הקלטה כראייה, יש לבצע תמלול משפטי על ידי חברה מומחית בתחום. רק חברה תספק לכם תמליל מדויק ועל פי הכללים הקבועים בחוק. תמלילים מתקבלים היום בבתי המשפט ככאלה העומדים בכלל הראייה הטובה. שהרי הדברים שנאמרים בשיחות בחדרי חדרים יהיו שונים מהדברים הנטענים בפני בית המשפט. כשאדם מדבר עם חברו לרוב לא יחשוב כי מקליטים אותו ולכן ידבר בחופשיות ויאמר את אשר על ליבו. באמצעות התמליל יכול השופט לדעת בדיוק מה נאמר בזמן אמת ולהגיע לחקר האמת.

טעות אחת קטנה ותוצאות המשפט יכולות להתהפך לחלוטין. בית המשפט צריך לדעת האם הדובר אמר “לא רוצה ללכת הביתה”. או שמא אמר “לא, רוצה ללכת הביתה”. אותו משפט בדיוק, אבל בלי הפסיק הוא אומר שהוא לא רוצה. עם הפסיק הוא אומר שהוא כן רוצה.

זיכרו- בית המשפט אינו מאזין להקלטות אלא נשען על התמלול המודפס. לכן הוא חייב להיות מדויק וזאת יכולה לעשות רק חברה מקצועית בעלת ניסיון מוכח ומוניטין מעולה. כמו כן, חשוב להקפיד, כשמבצעים תמלול הקלטות סתר לבית המשפט שההקלטות קבילות בהתאם לחוק הראיות.

תצהיר תמלול- חוות דעת מומחה

על מנת שהתמלול יתקבל כראייה הוא להגיע בצירוף תצהיר תמלול. תצהיר זה הוא חוות דעת מומחה בהתאם לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל”א-1971. על המתמלל לפרט את ניסיונו. את שם הלקוח אשר העביר את ההקלטה לתמלול. את שם קובץ הקול שהועבר, את אורך ההקלטה. וכן את חוות דעתו המקצועית של המתמלל לפיה ההקלטה לא נערכה. שהדוברים זוהו ושכל מה שנשמע בהקלטה קיבל ביטוי מלא וברור בתמליל.

ישנה התייחסות רבה בפסיקה לאורך השנים שמתייחסת לחשיבות של חוות דעת מומחה. בית המשפט מקפיד כי תמליל שמוגש לבית המשפט. יוגש בצירוף מסמך זה. שכן ללא תצהיר מתמלל לא יכול בית המשפט להתייחס להקלטה כראייה.

תמלול הקלטות לבית משפט

תמלול הקלטת ראיונות

ראיונות הן הדרך הטובה ביותר לאיסוף ותיעוד דעות, חוויות ותחושות של אנשים. חוקרים, דוקטורנטים, סטודנטים עיתונאים וכותבי סיפורי חיים נעזרים בשירותי תמלול הקלטת ראיונות לצורך עבודתם, או לימודיהם. אנו מספקים שירותי תמלול למחקר איכותני וכן ראיונות סיפוריים, והכל בהתאם לדרישות הלקוח. אנו מבינים כי הצרכים של דוקטורנט שונים באופן מהותי מצרכיו של עיתונאי המעוניין בתמלול ראיונות שביצע לצורך כתבה.

תמלול הקלטה בזום

בתקופה האחרונה גילינו כולנו את היתרונות בשימוש בזום. פלטפורמה זו זמינה ונוחה לניהול פגישות, ישיבות, דיונים ובוררויות, ישיבות מליאה וישיבות דירקטוריון. תמלול הקלטה בזום יכול להיעשות בדרכים שונות. ניתן להקליט את הפגישה ולהעביר אותה לחברה מקצועית לתמלול הקלטות. ניתן לבקש כי מתמלל ישתתף בישיבה וינהל פרוטוקול בזמן אמת. אפשרות נוספת היא לצרף את חברתנו לפגישה ואנו נקליט אותה עבורכם. ההקלטה תישמר בשרת המאובטח של חברתנו על מנת למנוע חשש של דליפת מידע.

שיפור איכות השמע בהקלטה

אין לדעת מתי תצטרכו להשתמש בשירותי תמלול הקלטות. התנאים לעיתים לא אידיאליים. לקוחה פנתה לחברתנו לפני כחצי שנה והעבירה לנו שש שעות של הקלטות שהקליטה את בעלה דאז. משום שלא רצתה שידע שהיא מקליטה, היא החביאה את מכשיר ההקלטה בכיס המכנס. לאור זאת היו המון רעשים בהקלטה. בדיוק לצורך מקרים אלו, אנו עובדים עם מומחי סאונד מהשורה הראשונה. תפקידם להפריד בין השכבות הרבות המרכיבות את ההקלטה לתמלול. לזקק אותה באופן שהמתמלל יוכל לשמוע כל מילה שנאמרה. ואף להצליח לבודד קולות באופן שיאפשר לקלוט מה נאמר גם כשמספר אנשים מדברים יחד.

הגהה כפולה- תו תקן לאיכות

על המתמלל להפעיל המון חושים על מנת לבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר. בזמן שהוא מאזין להקלטה הוא גם כותב מה נאמר. במקביל מסתכל על מסך המחשב ומוודא כי אין שגיאות כתיב. ולכן, באופן טבעי, חלוקת הקשב שלו מפוזרת. אנו בוחרים את המתמללים שלנו בקפידה, וכל אחד מעולה בתחומו. אך לצורך בקרת איכות, ליאת, מנכ”לית החברה עושה הגהה על כל תמליל. ועם הכישרון הטבעי ו-15 שנות הניסיון שלה בעולם התמלול, מוודאה כי כל מילה שנשמעה, נכתבה.

כמו כן, אנו מתאימים את פורמט התמליל לצורך של הלקוח, תמלילי ראיונות לא ייראו כמו תמלול לבית משפט. תמליל של סיפור חיים, ייכתב כטקסט רציף. ותמלול  לעיריות ייעשה בהתאם לתקן ישראלי 5568 המחייב הנגשה של המסמך.

חברתנו מומחית בתמלול הקלטות

כאשר מבצעים תמלול הקלטות חשוב לשים לב לפרטים הקטנים. לכל מילה, פסיק, טון דיבור, או קצב נשימות יש משמעות. לכן ישנה חשיבות רבה כי המתמלל יהיה בעל הבנה עמוקה של השפה העברית ושל כללי הדקדוק והפיסוק. תמלול הקלטות חייב להיעשות כך שהקורא ירגיש כאילו היה זבוב על הקיר במהלך השיחה. להפוך את המילים הכתובות לסרט ברור. חברה הוגנת, תציע לכם גם מחיר תמלול הוגן עבור ההקלטות שתתמלל עבורכם.

אנו משקיעים מאמץ רב על מנת להבטיח שתקבלו תמלול מושלם, אשר נערך בהתאם לכללי הדקדוק והמשפט. מתחייבים לשירות מקצועי, יחס אישי ומחיר הוגן. יש לכם עוד שאלות? התקשרו, נשמח לענות, להסביר, ולייעץ ללא עלות.

שירותים נוספים

הנגשת ישיבות מליאה

הנגשת ישיבות מליאה

הקלטה, תמלול, והנגשה לרשויות מקומיות, עיריות וחברות ציבוריות. קרא עוד האם אתם עומדים בדרישות חוק ההנגשה? תקנה 35 לתקנות

קרא עוד »