גירושין בימי קורונה – איך הקלטות ותמלולים יכולים לסייע לכם?

גירושין בימי קורונה – איך הקלטות ותמלולים יכולים לסייע לכם?

נגיף הקורונה "מתארח" בכדור הארץ כבר קרוב לארבעה חודשים. הנגיף גרם למשבר בריאותי, כלכלי ומסתבר שגם זוגי ומשפחתי. לא שהמשבר בעצמו הוא הסיבה לפרידות ולגירושים, אלא שהוא שיקף בפני לא מעט זוגות באופן סופי וחד משמעי: ההחלטה הנכונה היא להיפרד. בעוד ישנם זוגות שמצאו במשבר הזדמנות לקירבה וזמן איכות, ישנם זוגות שמוצאים עצמם בסטטוס קצת אחר: גירושין בימי קורונה.

פרידה איננה דבר פשוט, בכל מקרה. עם זאת, לעתים היא מסתמנת כהחלטה הנכונה – זו שמאפשרת לכל אחד מהצדדים לצאת לדרך חדשה, מאוזנת וטובה יותר. במידה וגם אתם נמצאים בעיצומו של תהליך פרידה, אנו נוכל לסייע לכם עם שירות של תמלול הקלטות. המוטיבציה: הצגת התמלול כראיה בבית המשפט.

איך הקלטה ותמלול מסייעים לכם במאבק?

גירושין אף פעם אינם קלים, בטח בעת שמדובר על גירושין בימי קורונה. מדובר על תקופה מאתגרת – בריאותית, כלכלית וגם רגשית-נפשית. עם זאת, הקלטת בן או בת הזוג, תאפשר גם לכם להוכיח את צדקתכם בבית המשפט. ההקלטה שבהמשך תתומלל ,מקצרת משמעותית את הדרך אל הצדק. מה תוכלו להקליט?

  • איומים מצד בן או בת הזוג
  • התבטאויות לא ראויות מצד בן או בת הזוג
  • ניסיון של בן או בת הזוג להסית את הילדים נגדכם
  • שיחה בה בן או בת הזוג מודים כי בגדו או שיקרו ועוד…

הקלטת בן או בת הזוג – מתי היא רלוונטית?

כל אדם בוגר מחזיק כיום במכשיר חכם, הכולל בתוכו גם פונקציה של הקלטה. ביום בו עמדתם תחת החופה, סביר כי לא שיערתם שתצטרכו להקליט את בן או בת הזוג. כעת, עליכם להבין כי הקלטה שכזו יכולה לסייע לכם במאבק המשפטי. בבית המשפט, ההכרעות מתקבלות על סמך ראיות. המשמעות היא שעל מנת שאכן תוכלו להגן על עצמכם, אתם נדרשים להציג ראיות חותכות. חקר האמת יכול להיות מורכב ומאתגר, אך הוא יכול להיות פשוט יותר בעת שישנה הקלטה שניתן להפיק ממנה תמלול. 


הבהרה: לבית המשפט לא ניתן להגיש הקלטות כראייה, הן חייבות להיות מתומללות, לבית המשפט מגישים תמליל עם חוות דעת מומחה .

"יש בהקלטות תיעודים מביכים. האם עליי לתמלל את הכל?"

התשובה חיובית. מטבע הדברים, הקלטות המתעדות ריבים בין בני זוג אינן נעימות ועלולות לגרום למבוכה רבה. עם זאת, על מנת שהתמלול אכן יתקבל בבית המשפט כראיה, יש לתמלל את כל ההקלטה – ללא השמטת מידע. 

דגשים חשובים להקלטת בן או בת הזוג:

  • חשוב שמכשיר ההקלטה יהיה מוחבא היטב
  • לאחר ההקלטה, אין להכריז: "הקלטתי אותך!"
  • אין לערוך, למחוק או להשמיט קטעים מההקלטה
  • הקפידו על מכשיר הקלטה איכותי ותקין
  • הקפידו על דיקציה, על דיבור ברור וכי ניתן לשמוע את כל הצדדים בהקלטה.

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים