תמלול ראיונות

מדוע יש צורך בתמלול ראיונות?

תמלול ראיונות הינו תחום נרחב אשר נוגע בתחומים רבים .ומתאים לעולמות תוכן שונים. דוקטורנטים וחוקרים נדרשים לתמלל ראיונות לצורך עבודת התזה או עבודות המחקר. סטודנטים אשר מוותרים על סיכומי הרצאות ומקליטים .את השיעור וכך הם יכולים להתרכז בשיעור ולא בכתיבה. עיתונאים נעזרים בשירותי תמלול כחלק מעבודת ההכנה הנדרשת לצורך כתיבת כתבה עיתונאית. סופרים, או אנשים פרטיים אשר מתעדים סיפורי חיים מקליטים .ומתמללים את הראיונות שביצעו לצורך איסוף מידע.

ריאיון במחקר איכותני

אחד הכלים המתודולוגיים בהם משתשים דוקטורנטים וחוקרים. לצורך ביסוס או הפרכת תזה מסוימת היא על ידי קיום ריאיון במחקר איכותני.

ריאיון עומק במחקר איכותני- על ידי ריאיון העומק ניתן להבין את עולמו של המרואיין. מטרת הריאיון היא להבין את החוויה של המרואיין ואת המשמעות שהוא מייחס לחוויה זו. לצורך כך על התמליל לשקף את האופן שבו נאמרים הדברים .בדיוק רב, שכן אלה משפיעים על ניתוח הריאיון. קיים הבדל בין תשובה שניתנת בביטחון לבין תשובה שניתנת בהיסוס, או תוך הבעת חשש.

בראיונות עומק ישאל המראיין שאלה מנחה ויאפשר למרואיין לספר את סיפורו ללא הפרעות. לאחר מכן, המראיין ישאל שאלות מנחות אשר מתמקדות בנושא המחקר.

ישנם שלושה סוגים של ראיונות עומק: ריאיון מובנה, ריאיון חצי מובנה וריאיון פתוח.

היתרון של תמלול ראיונות על ידי מתמלל מקצועי .הוא שבמהלך עבודת התמלול יכול המתמלל לסמן נושאים משותפים, נושאים מוסכמים חלקית ונושאים ייחודיים. ואף לבצע אינדקס של מילות חיפוש וחלוקה ליחידות משמעות, .והכל על מנת להקל עליכם להתמקד בעיקר.

אנו מוודאים כי המתמלל מכיר את המונחים הטכניים, .אם קיימים, מעולם התוכן של המרואיינים.

לצורך תמלול ריאיון איכותי, אנו מקיימים שיחת תיאום ציפיות, דרכה אנו מבינים את צרכי המחקר ומטרתו. ומתאימים את הפורמט לצורך הספציפי של המחקר.

משרדנו מתמחה בביצוע ראיונות עומק בהתאם לכללי האקדמיה. ומגישים לכם תמלילים שתוכלו להוסיף כנספחים לתזה שלכם.

תמלול הקלטות לבית משפט

תמלול הרצאות לסטודנטים

“למי יש סיכומי מאמרים?” כמה פעמים אמרתם את זה בסמסטר האחרון?

כל סטודנט מכיר את הקושי בכתיבת סיכומים במהלך הרצאה. המרצה מדבר בהתלהבות על הנושא הנלמד, .נותן דוגמאות ומשתמש במונחים מקצועיים. במקביל עונה לשאלות הנשאלות על ידי חבריכם לספסל הלימודים, ולעיתים קופץ אף מנושא לנושא. המיקוד שלכם, באופן טבעי, הוא בכתיבת דברי המרצה, אך קצב .הכתיבה שלנו לא תואם לקצב הדיבור. לכן, אין מן הנמנע שחלק מהדברים שנאמרים לא יכתבו במחברת שלכם.

סטודנטים רבים כבר גילו את היתרון בהקלטת ההרצאות באוניברסיטה ונהנים כבר היום משירותי תמלול הרצאות. במקום לכתוב במהלך ההרצאה, יכול הסטודנט להאזין לדברי המרצה ללא הסחות דעת. את ההקלטות הללו מתמללים על מנת .להפוך את שעות ההקלטה לחומר כתוב וקריא. ומהווה סיכום של השיעור הכולל את השאלות והתשובות הרלוונטיות.

אנו יודעים שזמנכם יקר, ומציעים לכם שירות ייחודי. הכנת מחברת בחינה מסודרת, הכוללת תוכן עניינים, אינדקס מונחים וסיכומי מאמרים מלאים של ההרצאות. כמו כן, אנו מציעים שירותי תמלול ראיונות. ואל דאגה, אנחנו גם יודעים שהתקציב שלכם מוגבל. לכן גם מחיר התמלול שלכם יהיה ייחודי.

ריאיון עיתונאי

חדשות עוסקות באנשים ולכן ראיונות הם חלק בלתי נפרד מתהליך הכנת הכתבה. בכתבות המפורסמות הן במדיה הדיגיטלית והן בדפוס משולבים ציטוטים אשר נאמרו במהלך ריאיון עיתונאי.

טרם ביצוע הכתבה, מבצע העיתונאי, או מי מטעמו, תחקיר מקיף על נושא הכתבה. איגוד העיתונאים הארצי מדגיש כי התחקיר מהווה את אבן היסוד לכתבה עיתונאית השואפת לשלמות. ומפרט כי תכתיבי התחקיר מחייבים: איסוף מידע ונתונים מרביים, ריאיון עם מספר רב של נוגעים בדבר. וכן כי מסגרת התחקיר מחייבת הצמדות לעובדות, בדיקה ואימות הנתונים.

ישנם שלושה סוגי ראיונות עיתונאיים:

ריאיון דעות – ריאיון שבמרכזו עומדת דעתו של המרואיין על נושא מסוים.

ריאיון אישיות – ריאיון שמטרתו להכיר את המרואיין את מעשיו ואת דעותיו על נושאים שונים.

ריאיון מידע – ריאיון שבמרכזו עומד נושא ציבורי, ומבקשים מהמרואיין לתת מידע על נושא זה.

האזנה לראיונות שהוקלטו גוזלת זמן רב, אך הכרחית לצורך הכנת הכתבה. לכן עיתונאים רבים נעזרים בשירותי תמלול ראיונות על מנת שיוכלו להתרכז בעיקר ולא בתפל.

בשנים האחרונות ניכרת מגמת עלייה בתביעות דיבה או לשון הרע המוגשות נגד כתבים על ידי מרואיינים. הקלטת הראיונות ותמלולן ימנעו מצב שבו המרואיין יטען כי הדברים שנכתבו בכתבה לא נאמרו על ידו.

תיעוד סיפורי חיים

תיעוד סיפור חיים הוא הדרך הטובה ביותר ליצור ספר היסטוריה משפחתי אישי משלכם.

הרצון לתעד את פיסות המידע המרכיבות את פסיפס חייהם של הורינו עולה ככל שהם מזדקנים. מי מאיתנו לא זוכר את הסיפורים שהיו מספרים לו הוריו על ילדותם. על האירועים המשמעותיים ביותר בחייהם. הבנה נוספת שאנו זוכים לה ברבות השנים היא שהאישיות שלנו הינה נגזרת ישירה מנוף ילדותם של הורינו.

על ידי ביצוע הראיונות בעצמכם תזכו לא רק בתיעוד הסיפור. אלא תוכלו לקבל זווית מבט שונה וחדשה על הוריכם ועל האירועים שהפכו אותם למי שהם.

ילדיכם יוכלו להכיר את הסיפורים שעליהם גדלתם ממקור ראשון. ותיעוד זה יהיה בעל ערך שלֹא יְסוּלֵא בְּפָּז הן עבורכם והן עבורם.

על מנת להפוך את ההקלטות הרבות הללו לסיפור עליכם יהיה לתמלל אותן. כדי שיהיה לכם טקסט כתוב אותו תוכלו להפוך בסופו של דבר לספר.

מומלץ להיעזר בשירותיה של חברת תמלול המתמחה בתמלול ראיונות לצורך תיעוד סיפורי חיים. מתמלל מקצועי יכין עבורכם טקסט קריא ורציף.  ממנו תוכלו להרכיב את הסיפור המלא, להוסיף תמונות, הערות ואף את ההתרשמות שלכם מסיפור כזה או אחר.

אנו נשמח לעזור לכם בתהליך המרתק של תיעוד הסיפור הייחודי של משפחתכם.

אנחנו הכתובת לתמלול ראיונות

אנו, במרכז הישראלי לתמלול והקלטה משקיעים זמן רב על מנת להבטיח שהמוצר שתקבלו הינו מוצר מוגמר אשר נערך על פי הכללים הדקדוקיים הקפדניים ביותר, מתחייבים לשירות מקצועי, ליחס אישי ולמחיר הוגן.

התקשרו אלינו עוד היום ובואו נצא יחד למסע המרתק של עולם הראיונות.

שירותים נוספים

שירותים לעורכי דין

שירותים לעורכי דין

עורכי דין, אנחנו כאן בשבילכם https://www.youtube.com/watch?v=iNuYADAib8o&feature=youtu.be&ab_channel=%D7%94%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%96%D7%94%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C%D7%99%D7%9C%D7%AA%D7%9E%D7%9C%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%94%D7%A7%D7%9C%D7%98%D7%94 בעולם המהיר של המשפט, הזמן הוא העיקר. אנו מעניקים שירותים לעורכי דין, כדי

קרא עוד »
תמלול הקלטות

תמלול הקלטות

מהו תמלול הקלטות? תמלול הקלטות היא פעולה של המרת קבצי שמע לטקסט כתוב. השימושים בתמלילים של ההקלטות רבים ומגוונים.

קרא עוד »