תמלול ראיונות

מדוע יש צורך בתמלול ראיונות?

הצורך בתמלול ראיונות נדרש בתחומים שונים, בין היתר, דוקטורנטים נדרשים לתמלל ראיונות לצורך עבודת התזה, חוקרים לעיתים נעזרים בשירותי תמלול לצורך עבודות מחקר, סטודנטים אשר מוותרים על סיכומי הרצאות ומקליטים את השיעור, כך הם יכולים להתרכז בשיעור ולא בכתיבה, כתבים וסופרי צללים שמקליטים את המרואיינים ורוצים לעבוד עם טקסט ולא לשמוע שעות הקלטה שוב ושוב, לכל אחד צרכים שונים ושיטת עבודה אחרת הנדרשת מצד המתמלל.

תמלול ראיונות לצורך מחקר או עבודת תזה

תמלול ראיונות עבור עבודת מחקר או תזה דורש ביצוע של ניתוח איכותני של התמלילים ולכן דורש כי כל היסוס, מגננה או סימנים למצבי רוח יופיעו בתמליל שכן אלה משפיעים על על ניתוח הראיון. קיים הבדל בין תשובה שניתנת בביטחון לבין תשובה שניתנת בהיסוס, ישנו הבדל בין ראיון שנערך כאשר המראיין אמפתי לדברי המרואיין לעומת ראיון שכולל רק שאלות ותשובות בהן המראיין שואל רק שאלות מנחות. 

טרם עבודת התמלול יש להבין את המונחים הטכניים מעולמו של המרואיין ושל נושא הראיון ולבצע תיאום ציפיות באשר לצרכי המחקר. כמו כן, חשוב להקפיד כי התמליל יערך לפי כללי האקדמיה, בגופן דויד 12 מרווח כפול, כך שאת התמלילים ניתן יהיה להגיש כנספחים לתזה שלכם ללא צורך בעריכה נוספת.

יתרון נוסף לתמלול ראיונות על ידי מתמלל מקצועי הוא שבעת עבודת התמלול ניתן לבצע אינדקס של מילות חיפוש וכן של חלוקה ליחידות משמעות, דבר שיקל מאוד על ההתמצאות בין מאות הדפים המודפסים. 

תמלול הרצאות עבור סטודנטים

סטודנטים וכן מרצים רבים מקליטים היום את ההרצאות שלהם על מנת שניתן יהיה להתרכז בהרצאה מבלי הסחת הדעת של סיכום במהלך ההרצאה. 
את ההקלטות הללו מתמללים על מנת להפוך את שעות ההקלטה לחומר כתוב ממנו ניתן ללמוד למבחנים. ולכן המוצר הסופי הינו סיכום של השיעור כולל השאלות והתשובות הרלוונטיות, אך לא נדרש תמלול מילה במילה של כל מה שנאמר.

תמלול ראיונות לצורך כתבה או סיפור חיים

תמלול ראיונות לצורך עריכתם לספר או לכתבה נעשים באופן אחר לחלוטין, בו המתמלל משמש מספר סיפורים בעצמו ובמהלך עבודת התמלול לא נכתבת כל מילה שנאמרת על ידי המראיין אלא הדגש הינו על שטף דברי המרואיין, שכן מטרת הראיון הוא קבלת מידע ועריכתו ועל כן חשוב שהתמליל שמבוצע יהיה קריא ולא קטוע על ידי שאלות חוזרות או היסוסים של המרואיין. 

עבודת ההכנה שנעשית בתמלול ראיונות לצורך עריכתם לספר הינה הכרת מספר הסיפור, שמות של אנשים ומקומות הרלוונטיים לסיפורו וזאת על מנת שעורך הספר אשר מתבסס על התמליל יוכל למצוא בקלות את החלקים הרלוונטיים אשר דורשים השלמה וכך ניתן להתקדם מראיון לראיון ולשאול את כל השאלות שלא נשאלו או שלא נענו באופן מלא.

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. 

מאמרים נוספים

תמלול שיחות

תמלול שיחות

צריכים תמלול שיחות ולא יודעים מה זה? עורך הדין שלכם אמר לכם שההקלטה שבידכם נהדרת, ומוכיחה ללא ספק שאתם צודקים, ואז שולח אתכם לתמלל את

קראו עוד>>>
תמלול או תימלול

תמלול או תימלול- פירוש

מה זה תמלול? תִמְלוּל או תימלול (בכתיב מלא) היא המילה בה משתמשים, אך לפי האקדמיה ללשון עברית יש לומר תִּכְתּוּב- העברת טקסט דָּבוּר (הקלטה) לכתב

קראו עוד>>>

שתפ/י

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email