שירותי תמלול בזום, סקייפ או בוואטסאפ

דווקא עכשיו, תמלול בזום

תמלול בזום הינו שירות תמלול חדש שתופס תאוצה ככל שגובר השימוש באפליקציות הזום, הוואטסאפ, והסקייפ והוא גובר בקצב מהיר הן בגלל האפשרויות החדשות לניהול מפגשים רבי משתתפים מרחוק, ובעיקר, בגלל ההנחיות לשעת חירום שכפתה עלינו הקורונה כמו סגר, בידוד, לימודים והרצאות בזום, עבודה מהבית ועוד. יעילותן של מדיות אלה בשעת חירום הרחיבה את השימוש בהן, בעיקר בעסקים ולימודים גם בשגרה. 

למה לתמלל פגישות בזום?

מפגשי הוידאו קונפרנס כמו – מפגשי זום, שיחות סקייפ, הקלטות וואטסאפ –  אמנם מאפשרים להמשיך ולנהל את העבודה בשוטף אבל הצורך בשירותי תמלול נותר והוא אף גובר ככל שהשימוש במדיות אלה מתרחב:

הן בגלל תקנות החוק שמחייבות הקלטה ותמלול של ישיבות מליאה של מועצות עירוניות ועיריות וישיבות דירקטוריון של חברות ציבוריות.
והן כמקור אמין אליו תמיד ניתן לחזור ולברר בדיוק מה נאמר, על ידי מי, מה הוסכם ומה לא.

כמו שהבטחנו, שירותי תמלול בזום בקליק אחד

כל כך פשוט וקל. קיימת ישיבה מרחוק? כל שנותר לך לעשות הוא  לשלוח אלינו בוואטסאפ את קובץ ההקלטה. זה דורש ממך בסך הכל קליק אחד על חץ "העבר". זהו!

כאן, תמלילני המרכז הישראלי לתמלול והקלטה נכנסים לתמונה ותוך שעות ספורות האמנם??? יגיע אליך קובץ מתומלל שעבר הגהה כפולה ע"י שני מתמללים שונים כדי לוודא  100% דיוק. נשמע טוב, נכון?

הקלטת שיחות בזום, 'נשמע טוב' לא מספיק לנו

אמנם איכות הקלטת השיחות בזום (כמו גם הקלטת שיחות בוואטסאפ או הקלטת שיחות בסקייפ) מתבצעת בדרך כלל באיכות סאונד טובה, אבל כאמור, אצלנו, 'נשמע טוב' לא מספיק.

לב ליבו של תמלול מקצועי הוא דיוק עד לרמה של מילה בודדת שנאמרת, מקצבים והפסקות בשטף הדיבור, הטון בו דברים נאמרים, קצב נשימות ועוד אינדיקטורים רבים שמסייעים לתמלל להבין את רוח הדברים וכוונת הנאמר.

ישיבות רבות משתתפים מתאפיינות פעמים רבות בהתלהטות הדוברים. העניינים מתחממים, הטונים עולים עד לרמה של צעקות, משתתפים נכנסים או קוטעים את דבריהם של אחרים ונוצרת המולה שדורשת כלי הקלטת שיחות הרבה יותר משוכללים ורגישים מאלה שמספקות אפליקציות ניהול מפגשים והיוועדות מרחוק.

לכן, בטרם המתמלל שלנו ניגש לעבודתו אנחנו מבצעים  השבחת הקלטה בעזרת ציוד הקלטות משוכלל ותוכנות קול ייעודיות שיודעות לסנן רעשים, לזהות ולסמן כל דובר על פי ה-DNA הקולי שלו, ובכך, לדייק את עבודתו של המתמלל עד לאופטימום האפשרי.

לא רק עבודה גם הרצאות בזום צריך לתמלל

שני ערוצים חדשים נפתחו עם כניסת אפליקציית הזום וחברותיה (וואטסאפ וסקייפ): הרצאות בזום כמו גם לימודים בזום.

הרצאות בזום בדרך כלל מוקלטות, מה שמאפשר לסטודנטים לחזור ולצפות או להאזין להן בזמנם החופשי. רבים מעדיפים גם לתמלל את אותן הקלטות ובצדק.

הרצאות בזום ובמיוחד לימודים בזום אמנם מתנהלים מרחוק אבל האינטראקציה בהם גבוהה. סטודנטים שמשגרים למרצה שאלות, כמה משתתפים מדברים בו זמנית, ולעיתים, גם דברי המרצה אינם ברורים די הצורך. תמלול הרצאות ומפגשי לימוד מציע פתרון מעולה.

כידוע, קריאת חומר כתוב נצרבת בתודעה הרבה יותר עמוק מהאזנה שמושפעת מ"גנבי קשב" והפרעות ריכוז בסביבת המאזין: רעשי רקע בבית, טלפונים, ילדים משחקים וכדומה. מתברר שתמלול הרצאות בזום עושה הבדל גדול בין ללמוד ובין לדעת. 

לפרטים נוספים

מאמרים

חל"ת בתקופת הקורונה

חל"ת בימי הקורונה- חשוב להקליט ולתמלל

ערב חזרת השוק ל"שגרת קורונה" ובמקביל לקשיים הכלכליים המעיבים על חיי כולנו עלינו להיות ערים במיוחד בנוגע לזכויותינו.
חשוב לדעת, מעסיק אשר משנה את תנאי ההעסקה שלכם ללא הסכמתכם או מבקש מכם לעבוד במהלך החל"ת עובר על החוק! לכן כל מילה שיאמר עכשיו תוכל לשמש ראייה כנגדו ולכן כדאי שתקליטו ותתעדו כל שיחה רלוונטית על מנת שתוכלו להשתמש בהקלטות אלה כראייה בבית המשפט ולהוכיח כי זכויותיכם נפגעו.

קרא עוד »

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email