הנגשת פרוטוקולים לעיריות ולמועצות מקומיות

הנגשת פרוטוקולים של ישיבות מליאה,
לא תנגישו- אתם עוברים על החוק!

כן, הייתם אמורים לדאוג להנגיש גם את תמלילי ישיבות המליאה במסגרת הנגשת אתר האינטרנט שלכם החל משנת 2017. עד עכשיו נתנו לכם הנחה, אך לא עוד. בחודש מאי 2020, פורסם ואושר חלקו השני והמשלים של תקן ישראלי 5568, חלק זה מתייחס אך ורק להנגשת קבצי PDF אשר מפורסמים באתרים של גופים ציבוריים, ולכן, כעת אתם נדרשים להנגיש לא רק את תמלילי ישיבות המליאה, וועדות המשנה וכל מסמך שאתם מעלים לאתר בהמשך, אלא אתם נדרשים להעלות לאתר הרשות את כל הוועדות, ישיבות המליאה וכל דו"ח ומסמך שהועלה לאתר החל מאוקטובר 2017, אז אושר התקן – אין יותר הנחות וויתורים. אז מה זה אומר בעצם הנגשת אתרים לעיריות ולמועצות מקומיות? ומה יקרה אם לא תיישמו את התקן החדש?

לא הנגשתם- יתבעו אתכם

מועצה שלא תעשה כנדרש צפויה לתביעה ייצוגית ולקנסות של מיליונים. ולראייה, עד כה הוגשו כ-130 תביעות ייצוגיות בגין הפרת חוק הנגישות והקנסות הכבדים עומדים לנגוס מיליונים מהתקציב המדולל גם ככה. מה עושים?

ישיבות מליאה בעיריות ובמועצות מקומיות
או שמנגישים או שמשלמים

החשבון פשוט. עלות הנגשת אתרים עבור עיריות ומועצות מקומיות כולל תכני אתר האינטרנט וכל תמלילי הקלטות ישיבות המועצה או העירייה, ושל כל וועדותיה והדוח"ות שפרסמה מאז אוקטובר 2017 – כפי שדורש חוק ההנגשה – הם כאין וכאפס לעומת עלות הטיפול בתביעה הייצוגית והקנס הצפוי בעקבותיה. זאת ועוד, לאחר התביעה והקנס שיושת על הרשות תצטרכו בכל מקרה להנגיש את המסמכים המפורסמים באתר. לא חבל על הכסף, הטרחה המיותרת ושעות העבודה שיוקדשו לטיפול בתביעה הייצוגית? כאן, אנחנו נכנסים לתמונה:

אנו בטוחים ביכולתנו לספק לכם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל הצרכים שלכם. 

צרו קשר בכל שעה, ואנו נשמח לענות על כל שאלה שיש לכם.

תמלול הקלטות לבית משפט

כמה יקרים הקנסות?

יקרים מאוד, וכבר היום, על פי פרסומים בעיתונות, הוגשו תביעות נגד עיריות צפת, טבריה, נהריה, אשקלון, אור עקיבא ומועצות מקומיות כמו סביון, כפר שמריהו… וזה רק מדגם מייצג. בכל מקרה לא מדובר בקנסות 'זניחים' אלא בכאלה שעלותם מיליונים רבים.

עמותת נגישות ישראל בדקה לאחרונה בדקה ומצאה שכ-130 רשויות לא מלאו אחר חוק ההנגשה ולא עמדו בהוראות תקן ישראלי 5568 – לא בחלק הראשון משנת 2017 ולא בחלק השני והמעודכן משנת 2020.

חשיבות הנגשת אתר העירייה
בתקופת הקורונה ובכלל

כאמור, חוק ההנגשה נכנס לתוקף כבר לפני שלוש שנים. תחילה נתנו לכל הגופים שנה התארגנות, אח"כ עצמו עין במשך שנה נוספת בתקווה שרשויות יתעשתו ויכילו (ויחילו) את חוק ההנגשה. עכשיו עם פרסום החלק המשלים בדבר נגישות המסמכים המפורסמים באתרים, כשהתקן מלא ומפורט על כל רבדיו -נגמרה הסלחנות.

ועדיין, מהבדיקה שנערכה עולה שהרשויות לא מלאו אחר הוראות חוק ההנגשה ולא הנגישו לא את מבני הציבור בתחום השיפוט כך שיהיו נגישים לאנשים עם מוגבלויות ולא הנגישו את אתרי האינטרנט שלהן אשר מציגים את השירותים לאזרח, ומאפשרים לכל תושב להיות חשוף לכל הדיונים וההחלטות המתקבלות ברשות הציבורית.

בנוסף, מתברר כי ברשויות רבות גם לא התאימו את הניווט וגלישת המשתמש באתר לדרישות התקן. מה שמונע מתושבים רבים ובעיקר אוכלוסיות מוחלשות – הגיל השלישי, בעלי מוגבלויות ועוד – למצוא את מבוקשם באתר, לנהל את התקשורת מול הרשות ולבצע פעולות שחוסכות הגעה פיזית. ליקוי זה בולט במיוחד בתקופת הקורונה במהלכה השירותים והמענה אנושי לאזרח צומצמו עד למינימום והאזרחים נסמכים על המידע המפורסם על ידי הרשות באתר.

כמה עולה להנגיש פרוטוקולים
גם את אלה שבאתר

בשל הדחיפות והצורך המיידי למלא אחר הוראות החוק (לפני שגורם כלשהו יפשפש באתר שלכם וירוץ להגיש תביעה ייצוגית) ומכיוון שמדובר בכמות לא מבוטלת של דפי תמלול שיש להנגיש, החלטנו להציע לכם מחיר מיוחד ומופחת לביצוע הפרויקט – הנגשת תמלילי ישיבות המועצה והן את תמלולי וועדותיה השונות, החל מאוקטובר 2017 ועד היום – כך שכל המסמכים המוצגים באתר יהיו מונגשים לפני שיגיע הדיון. התקשרו אלינו וחסכו מעצמכם תביעות, משפטים וקנסות במיליוני שקלים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

תמלול משפטי

תמלול משפטי

מה הוא תמלול משפטי? ישנם סוגים שונים של תמלול,  ביניהן במקום: תמלול רפואי, תמלול אקדמאי ועוד. אבל אם אתם עומדים בפני הליך משפטי, אתם צריכים

קראו עוד...
הקלטת דיונים בבתי משפט

הקלטת דיונים בבית משפט

מה החשיבות של הקלטת דיונים בבית המשפט? "החיים ומוות ביד הלשון" (משלי י"ח, פסוק כ"א). אמרה שמקבלת תוקף מיוחד במסגרת דיונים משפטיים או בוררויות. אך

קראו עוד...
הקלטה כראייה לבית משפט

הקלטה כראייה לבית המשפט

איך מנצחים במשפט בעזרת הקלטה? תביעה משפטית אינה הליך פשוט. השתלשלות העניינים עשויה להימשך זמן רב מאוד ולהיות כרוכה בעלויות כספיות גבוהות ובתהליכים מתישים. עורך

קראו עוד...