תמלול הקלטות

למה נועד תמלול הקלטות?

תמלול הקלטות נועד על מנת להציג בפני בית המשפט מסמך כתוב עליו יוכל להסתמך. תמלילים מתקבלים היום בבית המשפט ככאלה העומדים בכלל הראייה הטובה. שהרי הדברים שנאמרים בשיחות בחדרי חדרים יהיו שונים מהדברים הנטענים בפני בית המשפט. כשאדם מדבר עם חברו בשיחות חולין, לרוב לא יחשוב כי מקליטים אותו.  ולכן ידבר בחופשיות ויאמר את אשר על ליבו. באמצעות התמליל יכול השופט לדעת בדיוק מה נאמר בזמן אמת ולהגיע לחקר האמת.

תמלול הקלטות מהווה ראייה חשובה ומרכזית. בעזרתה תוכלו להוכיח מול בית המשפט כי הצד השני מטעה בטענותיו. ואם אתם מבינים את זה, אתם מבינים שמחיר התמלול הוא הוצאה זניחה לעומת התועלת היקרה מפז.

איך הופכים שיחות שהקלטתם לתמלילים?

אינכם יכולים לבצע תמלול הקלטות לבד. תמלול ייחשב כראייה בבית המשפט רק כאשר הוא נעשה על ידי חברה מומחית בתחום. ורק כאשר היא מגבה את התמלילים בחוות דעת מומחה לבית המשפט.

תמלול הקלטה נעשה על ידי האזנה להקלטה באמצעות תוכנה ייעודית. המתמלל מאזין להקלטה וכותב כל מילה שנאמרת, כל בכי שנשמע וגם את השתיקות. משום שבית המשפט מסתמך על תמלול ההקלטות ישנה חשיבות רבה להבנה של החוק. כמו כן לעמידה בכללי הכתיב והפיסוק בהתאם להנחיות האקדמיה העברית ללשון. וגם לשליטה מלאה בתוכנות הנדרשות לביצוע התמלול.

ישנם פורמטים רבים של הקלטות. חברה מקצועית יכולה לתמלל את כל סוגי הקבצים:

קבצי MP3;

קבצי WhatsApp;

הקלטות שבוצעו על ידי מקליט הקול בטלפון הנייד;

פגישות שנערכו בזום או בסקייפ;

או הקלטה שבוצעה באמצעות אפליקציות שונות. 

תצהיר תמלול

על מנת שתמלול הקלטות יתקבלו כראייה הם חייבים להגיע בצירוף תצהיר תמלול. זו היא בעצם חוות דעת מומחה בהתאם לפקודת הראיות [נוסח חדש], תשל"א-1971. על המתמלל לפרט את ניסיונו. את שם הלקוח אשר העביר את ההקלטה לתמלול. את שם קובץ הקול שהועבר, את אורך ההקלטה. וכן את חוות דעתו המקצועית של המתמלל לפיה ההקלטה לא נערכה. שהדוברים זוהו ושכל מה שנשמע בהקלטה קיבל ביטוי מלא וברור בתמליל.

החוק קובע תנאים טכניים לקבילותה של ראייה. ב- ע"פ 4481/14 ג'סי בראונלי נ. מדינת ישראל כב' השופט א' שוהם הבהיר את הבעייתיות עם החוק כמות שהוא. וטען כי הוא סבור שהגיעה העת להעריך מחדש את תנאי הקבילות הטכנית של הקלטה. משום שאלה נקבעו עוד בשלהי שנות ה- 50'. תנאי הקבילות הטכנית מתאימים לשנים עָברו, עת נעשה שימוש בקלטות על מנת לתעד תוכן של שיחה, ופחות לימינו אנו. ועל כן הביע דעתו לפיה יש לשים דגש על התנאים המהותיים לקבילותה של ההקלטה כראייה. שכן תנאי הקבילות הטכנית, נועדו להבטיח כי ההקלטה היא מהימנה, במובן זה שהיא משקפת נאמנה את אשר נאמר בה.

תמלול הקלטה על ידי חברה מקצועית

על המתמלל להפעיל המון חושים על מנת לבצע תמלול הקלטות. בזמן שהוא מאזין להקלטה הוא גם כותב מה נאמר. במקביל מסתכל על מסך המחשב ומוודא כי אין שגיאות כתיב. ולכן, באופן טבעי, חלוקת הקשב שלו מפוזרת. אנו בוחרים את המתמללים שלנו בקפידה, וכל אחד מעולה בתחומו. אך לצורך בקרת איכות, ליאת, מנכ"לית המשרד עושה הגהה על כל תמליל. ועם הכישרון הטבעי ו-15 שנות הניסיון שלה בעולם התמלול, מוודאה כי כל מילה שנשמעה, נכתבה. וכן שהתמלול נעשה על פי הפסיקה בנושא קבילות תמלול כראייה.

זיכרו- בית המשפט אינו מאזין להקלטות אלא נשען על התמלול המודפס. אתם רוצים שהוא יהיה מדויק ככל האפשר ויבוצע על ידי חברה מקצועית בעלת ניסיון מוכח ומוניטין מעולה.

שיפור השמע בקובץ קול

אין לדעת מתי תצטרכו לתמלל הקלטה, התנאים לעיתים לא אידיאליים. לקוחה פנתה למשרדנו לפני כחצי שנה והעבירה לנו שש שעות של הקלטות שהקליטה את בעלה דאז. משום שלא רצתה שידע שהיא מקליטה, היא החביאה את מכשיר ההקלטה בכיס המכנס. לאור זאת היו המון רעשים בהקלטה. בדיוק לצורך מקרים אלו, אנו עובדים עם מומחי סאונד מהשורה הראשונה.  הם יודעים להפריד בין השכבות הרבות המרכיבות את ההקלטה לתמלול. לזקק אותה באופן שהמתמלל יוכל לשמוע כל מילה שנאמרה. ואף להצליח לבודד קולות באופן שיאפשר לקלוט מה נאמר גם כשמספר אנשים מדברים יחד.

אנו נבצע עבורכם את העבודה הטובה ביותר, כי חרטנו על דגלנו שירות איכותי ומקצועי ללקוחותינו.

אנו מבינים כי אנשים שסומכים עלינו על מנת שנבצע עבורם תמלול הקלטות, מצפים לטוב ביותר.

זה מה שאנחנו מציעים, התקשרו עוד היום, ונדבר.

שירותי תמלול הקלטות לבתי משפט

הצורך בשירותי תמלול הקלטות לבית משפט נדרש הן על ידי תובעים והן על ידי נתבעים. עורכי דין נעזרים רבות בשירותי תמלול הקלטות, שכן הם יודעים שזו משמעותית. בעזרת ראייה זו יוכלו לנצח את התיק עבור הלקוח. כפי שאתם בוחרים את עורך דינכם בקפידה. השקיעו את אותו מאמץ במציאת חברת התמלול הטובה ביותר. כזו שתעבוד עבורכם ותוודא כי תקבלו את המוצר הטוב ביותר.

תמלול הקלטת שיחות בין מספר אנשים

שיחה רבת משתתפים היא בעצם כל שיחה בה משתתפים יותר משלושה אנשים. יכולה זו להיות פגישות עבודה, שימוע, שיחות עם בני משפחה או שכנים. על המתמלל לספק לכם את תמלול ההקלטות כאשר כל מילה שנאמרה נכתבה. כמו כן, עליו לוודא כי הדוברים מזוהים. וכשעומד הרבה על הכף, אתם רוצים שהטובים ביותר יבצעו את זה.

לפרטים נוספים

מאמרים

חל"ת בתקופת הקורונה

חל"ת בימי הקורונה- חשוב להקליט ולתמלל

ערב חזרת השוק ל"שגרת קורונה" ובמקביל לקשיים הכלכליים המעיבים על חיי כולנו עלינו להיות ערים במיוחד בנוגע לזכויותינו.
חשוב לדעת, מעסיק אשר משנה את תנאי ההעסקה שלכם ללא הסכמתכם או מבקש מכם לעבוד במהלך החל"ת עובר על החוק! לכן כל מילה שיאמר עכשיו תוכל לשמש ראייה כנגדו ולכן כדאי שתקליטו ותתעדו כל שיחה רלוונטית על מנת שתוכלו להשתמש בהקלטות אלה כראייה בבית המשפט ולהוכיח כי זכויותיכם נפגעו.

קרא עוד »

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email