תמלול הקלטות סתר לבית משפט

מה זה האזנת סתר?

הקלטה היא אחת מהראיות מהאמינות והחותכות ביותר ועשויה לשרת אותך היטב במהלך הליך משפטי. כמובן כל עוד בוצעה ההקלטה תוך עמידה בדרישות חוק הראיות. ולכן הצורך בתמלול הקלטות סתר לבית משפט עולה כל הזמן. 
עם זאת, רבים נרתעים לעשות שימוש בראיות מסוג זה משום חשש שהדבר ייחשב להאזנת סתר. כפי שזו מוגדרת מכוח חוק האזנות סתר התשל"ט-1979
במקרים רבים, הקלטת סתר תהיה ראייה כשרה לחלוטין וניתן להציג אותה בפני בית המשפט. אז על מנת לא להחמיץ הזדמנות לחומר ראייתי בעל משמעות מכרעת לתיק שלך. אנו ממליצים להיוועץ בעו"ד המתמחה בתחום. הוא ידע האם ההקלטה שיש בידכם היא לא הקלטת סתר וניתן להגישה כראייה לבית המשפט.

תמלול הקלטת סתר- ראייה בלתי ניתן להפרכה

אי אפשר להתווכח עם תמלול הקלט סתר. שהרי הדברים נאמרו בזמן אמת על ידי הצד השני. על ידי הקלטתו לא ידיעתו נוכל להשיג ראייה חד משמעית כי הצדק עימנו. רוב האנשים לא חושבים שמקליטים אותם. לכן הם נוטים לדבר בחופשיות, שהרי כל מה שלא נכתב, לא נחשב.

ולכן, כשאתם מבצעים הקלטת סתר חשוב לזכור:

כאשר מקליטים בסתר את הצד השני ניתן לגלות מה הוא חושב באמת. אנו יוצרים מצב בו הוא חש בנוח להתבטא בכל דרך שתעלה על רוחו. כך ניתן לחשוף את רחשי לבו הכנים ביותר של הצד השני, שכן אלה תועדו בזמן אמת.

עדיף לנסות ולנהל שיחת חולין עם הצג שכנגד כשאנו מקליטים אותו. חשוב לא להתעמת עימו או ולא לאיים עליו. אלה עלולים למנוע ממנו מלשתף במידע מפלילי.

חשוב שתפנו לחברה מקצועית המתמחה בשירותי תמלול שיחות רק כך תוכלו להיות בטוחים שיש בידכם את הראייה אותה לא יוכל לסתור הצד השני. תמלילים אלה עלולים לפגוע באמינותו בפני ביה"מ.

אנו בטוחים ביכולתנו לספק לכם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל הצרכים שלכם. 
צרו קשר בכל שעה, ואנו נשמח לענות על כל שאלה שיש לכם.

תמלול הקלטות לבית משפט

ההקלטה קבילה כל עוד אתם חלק מהשיחה

הקלטה לא נחשבת כהאזנת סתר כל עוד המקליט הוא חלק מהשיחה. גם הקלטה שהתבצעה במקום בו אדם סביר יכול היה לשמוע אותה קבילה כראייה.

בהגשה לבית המשפט הקלטה כראייה יש לזכור, זמנו של בית המשפט קצר. ולכן לרוב ההקלטה לא תישמע על ידי השופט או הדיין. על כן את ההקלטה שבידכם עליכם להעביר לחברת תמלול. חברה שתתמלל את השיחה עבורכם. ותצרף חוות דעת מומחה המאשרת כי כל מה שנשמע בהקלטה נכתב בתמליל. כולל צעקות, בכי, רעשים חריגים. משום שמטרת התמלול היא לייתר את הצורך להאזין להקלטה. התמלול חייב להיות מדויק ולתאר בפירוט את כל מה שנאמר ונשמע בהקלטה.

לפי החוק הקלטות יחשבו האזנת סתר אסורה אם

מדובר בהקלטת דברים שבינו לבינה או הקלטה למטרת עבירה: 

אסור להקליט או להאזין לשיחה אם השיחה נעשתה למטרת ביצוע עבירה. או למטרת גילוי דברים שבינו לבינה והם פוגעים בצנעת הפרט.

הקלטת חקירה על-ידי נחקר. 

פרקליטות המדינה אוסרת הקלטה סמויה של חקירה על ידי הנחקר. וזאת מחשש לשיבוש הליכי משפט. החריג הינו במקרה בו ההקלטה נעשית בגלוי ותישמר כחלק מתיק החקירה.

הקלטת עובד מדינה את מעבידו או חברו. 

סעיף 17 לחוק שירות המדינה (משמעת), תשכ"ג-1963 וסעיף 40.2 לתקנון שירות המדינה (התקשי"ר). מהווים סעיפי סל לעבירות משמעת במסגרת שירות המדינה. על פי הפסיקה הקלטת סתר של עובד את רעהו או הממונים עליו מתנהג בצורה שאינה הולמת את עובד המדינה. וככזו מהווה עבירת משמעת.

אנו ממליצים להקליט תמיד

היום, כשכל כך קל להקליט באופן אוטומטי שיחות טלפון, המלצתנו, תקליטו הכל. אתם מנהלים הרבה שיחות? העלו פעם בשבוע את ההקלטות לענן. עדיף לשמור עם תאריך.

אתם אף פעם לא יודעים מי נמצא בצד השני של הקו, ולאן השיחה תתפתח. הקשרים עם האנשים בחיינו משתנים כהרף עין. מה שנכון היום, כבר לא יהיה נכון מחר. אז תקליטו, תחשבו על זה כתעודת ביטוח. כי כפי שהסברנו, מותר לכם להקליט הכל. 

בתור חברה שתמללה אלפי תמלילים של הקלטות לבית המשפט, ראינו ושמענו הכל. ולכן אנו מבינים שכל לקוח הוא עולם ומלואו. בדרך כלל לא מקליטים בסתר מישהו שאוהבים או רוצים בטובתו. צוות החברה ילווה אתכם עם המון סבלנות עד לאורך כל התהליך. התקשרו עוד היום והצטרפו ללקוחותינו שבזכות תמלול מדויק, ניצחו במשפט.

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

תמלול משפטי

תמלול משפטי

מה הוא תמלול משפטי? ישנם סוגים שונים של תמלול,  ביניהן במקום: תמלול רפואי, תמלול אקדמאי ועוד. אבל אם אתם עומדים בפני הליך משפטי, אתם צריכים

קראו עוד...
הקלטת דיונים בבתי משפט

הקלטת דיונים בבית משפט

מה החשיבות של הקלטת דיונים בבית המשפט? "החיים ומוות ביד הלשון" (משלי י"ח, פסוק כ"א). אמרה שמקבלת תוקף מיוחד במסגרת דיונים משפטיים או בוררויות. אך

קראו עוד...
הקלטה כראייה לבית משפט

הקלטה כראייה לבית המשפט

איך מנצחים במשפט בעזרת הקלטה? תביעה משפטית אינה הליך פשוט. השתלשלות העניינים עשויה להימשך זמן רב מאוד ולהיות כרוכה בעלויות כספיות גבוהות ובתהליכים מתישים. עורך

קראו עוד...