ניהול שיחה למטרת השגת הוכחה

מתי ואיך מנהלים שיחה לצורך השגת הוכחה לבית המשפט?

אחת הדרכים היעילות ביותר להוכיח שאתם צודקים היא על ידי הקלטת אדם אשר חושף פרטים התומכים בטענה שלך. שכן רוב הראיות הן נסיבתיות או מילה כנגד מילה. אבל עם הקלטה, אי אפשר להתווכח. אבל יש כמה דברים שאתם חייבים לדעת על מנת להקליט את מי שצריך ואיך שצריך. והכל על מנת להשיג את ראיית הזהב הזו. במיוחד עבורכם, עשה ואל תעשה לצורך ניהול שיחה למטרת השגת הוכחה לבית המשפט.

איך שיחה יכולה לשמש כראייה?

הקלטת אדם אשר יכול לתמוך בטענות שלנו נחשבת לאחת מהראיות החזקות ביותר בכל הליך משפטי. כמובן שההקלטה צריכה להיות מתמוללת ויש להגיש אותה בצירוף חוות דעת מומחה לבית משפט.  חוות הדעת תאשר כי התמליל כולל באופן מלא ומדויק את תוכן ההקלטה.

הכוח שלה טמון ביכולתה להפתיע את הצד השני עם תוכן שלא ידע שתועד. אשר יכול לסתור בצורה חותכת את טיעוניו ולפרק אותו מנשקו, תוך פגיעה באמינותו. על מנת להבטיח כי הראייה המוקלטת שלך מותרת לשימוש, אספנו עבורך כמה פרטים חשובים. אלה יסייעו לך להבין מה חשוב לומר על מנת שהראייה תהיה קבילה והפרטים הרצויים יופיעו בה.

אנו בטוחים ביכולתנו לספק לכם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל הצרכים שלכם. 
צרו קשר בכל שעה, ואנו נשמח לענות על כל שאלה שיש לכם.

תמלול הקלטות לבית משפט

ניהול שיחה למטרת השגת הוכחה- עשה ואל תעשה

מה לא לעשות:

  • קודם כל, הכי חשוב, לא להיות תוקפניים, לא ללחוץ ולא לדבר בכעס. ובשום פנים ואופן לא לומר אפילו ברמז שמטרת השיחה היא להוכיח שמישהו משקר.
  • אנשים שמרגישים שתוקפים אותם נכנסים למגננה. ובמקרה כזה או שיאמרו דברים שיזיקו לתיק שלכם או שיסרבו לשוחח עמכם בכלל. ויכול שאפילו יידעו את עורך דינם. או את האדם אותו אתם תובעים או על ידו אתם נתבעים בניסיונכם לדלות ממנו פרטים.

מה כן לעשות:

  • מבחינה פסיכולוגית, הדרך הטובה ביותר לגרום לאדם לדבר ולמסור פרטים היא על ידי נקיטת גישה פייסנית וחברותית. אנשים אוהבים לדבר, בעיקר אם השיחה היא תמימה לכאורה.
  • רצוי להתחיל עם שיחת חולין, מה נשמע? מה שלומך? איך האישה? הילדים?
  • נסו להעלות את הנושא בצורה אגבית. השקיעו אנרגיה ומאמץ לא להתרכז בכעס שאתם וודאי חשים מעצם קיום ההליך המשפטי. הקפידו לא להראות כעס ונסו לא להעלות באופן ישיר את הנושא עליו אתם רוצים לדבר.
  • והכי חשוב, תנו לצד השני לדבר, אל תקטעו אותו, אל תדברו אתם הרבה. אנשים לא יודעים להתמודד עם שתיקות, אתם תשתקו, הם ידברו.
  • ותשאלו שאלות תם, אשר יגרמו לנתבע לשתף או להודות בדברים שכבר אמר לנו בשיחה קודמת. 

הקליטו בהתאם לחוק כשאתם מנהלים שיחה לצורך הגשתה לבית המשפט

חוק האזנות סתר התשל"ט-1979 קובע כי הקלטת סתר הינה עבירה על החוק, שבצידה עד 5 שנות מאסר. אז אנחנו רוצים לנצח במשפט, אבל לא לעבור על החוק. 

האזנת סתר מוגדרת כפיקוח, קליטה, הקלטה או הקשבה לשיחת הזולת ללא הסכמה של אף אחד מבעלי השיחה.

אז לעניינינו, בעל השיחה הוא אתם. אז כל עוד אתם הייתם בשיחה, גם אם זה נכחתם בחדר, מותר לכם להקליט את השיחה. עוד מגדיר החוק כי ניתן להקליט שיחה שבוצעה באקראי ובתום לב לשיחה אשר מתקיימת ברשות הרבים. 

על מנת שהקלטה תוכל להתקבל כראייה על המקליט להיות אחד המשתתפים בשיחה. כלומר, מותר לנו להקליט שיחה שאנו מנהלים עם מעביד, נציג שירות מכירות, אדם עמו נקשרנו בעסק או עם בן או בת זוג. 

בחרו חברת תמלול מקצועית

אז אחרי שהבנו שאפשר להקליט, כל שנותר לנו הוא לתמלל את ההקלטה. כאן זה כבר יותר מסובך, אבל כמו תמיד, אנו כאן כדי לעזור.

חשוב לבחור חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתמלול משפטי. עליה לדעת איך להפוך את השיחה שניהלתם לצורך השגת ראייה ולהפוך אותה לראייה של ממש על ידי תמלולה ואשר מגבה אותה בחוות דעת מומחה. חברתנו מתגאה בצוות מתמללים מקצועי ואיכותי. על הצוות מנצחת ליאת בן שי, מנכ"לית החברה. לכן, אל תהססו, התקשרו עוד היום ויחד נעזור לכם לנצח במשפט.

מאמרים נוספים

מחיר תמלול

כמה עולה תמלול?

השאלה הראשונה שכולם שואלים אותנו זה כמה עולה תמלול?
האם כשאתם נכנסים למסעדה תשאלו את המלצר כמה עולה אוכל? אם תעשו כן, ישאלו אתכם מה תרצו לאכול? לאחר שתבחרו את המנה הרצויה, יוכל המלצר להגיד לכם כמה תעלה לכם הארוחה.
כך הדבר בתמלול. העלות של תמלול משתנה בהתאם לסוג התמליל. תמלול שיחות לבית משפט. תמלול ראיונות. תמלול ישיבות רבות משתתפים. שימוע לפני פיטורים. לכל אחד מסוגי התמלול הללו מחיר שונה.
אבל בכל זאת, בואו ננסה לעשות קצת סדר בבלגן.

קראו עוד...
האם כל אחד יכול לתמלל לבד?

האם כל אחד יכול לתמלל לבד?

שאלה טובה, והנה התשובה לאורך השנים אין ספור לקוחות שאלו אותי האם כל אחד יכול לתמלל לבד. ואני כל פעם חוזרת ומסבירה, שלא. אין פה

קראו עוד...