הכנה לגירושין בקורונה- איך מקליטים?

עלייה בשיעור הגירושין בתקופת הקורונה

נגיף הקורונה כאן, והוא לא הולך לשום מקום בינתיים וככל שעובר הזמן אנו מגלים. ששיעור הדיווחים על אלימות במשפחה עלה משמעותית ויותר ממנו עלה שיעור הגירושים. 
וגירושין אף פעם אינם קלים, בטח בעת שמדובר על גירושין בימי קורונה. מדובר על תקופה מאתגרת – בריאותית, כלכלית וגם רגשית-נפשית. עם זאת, זו גם תקופה בה אתם נמצאים עם בני זוגכם הרבה וכך יש לכם הזדמנויות רבות להשיג. הוכחות, שכן אם גמלה בליבכם ההחלטה כי ברצונכם להתגרש, הקלטת בן או בת הזוג, תאפשר לכם. להוכיח את צדקתכם בבית המשפט. קראו עוד בנושא במאמר שכתבתי על שירותי תמלול משפטיים ומתי הם רלוונטיים לכם

כל אחד יכול להקליט, הפתרון בכיס שלכם

כל אדם בוגר מחזיק כיום במכשיר חכם, הכולל בתוכו גם פונקציה של הקלטה. ביום בו עמדתם תחת החופה, סביר כי לא שיערתם שתצטרכו להקליט את בן או בת הזוג. כעת, עליכם להבין כי הקלטה שכזו יכולה לסייע לכם במאבק המשפטי. בבית המשפט, ההכרעות מתקבלות על סמך ראיות. המשמעות היא שעל מנת שאכן תוכלו להגן. על עצמכם, אתם נדרשים להציג ראיות חותכות. חקר האמת יכול להיות מורכב ומאתגר. אך הוא יכול להיות פשוט יותר בעת שישנה הקלטה שניתן להפיק ממנה תמלול. 

איך מקליטים עם הפלאפון?

אם אתם מקליטים שיחה פרונטאלית-

 • שימו את מכשיר הטלפון הנייד שלכם על מצב “טיסה”. כך תמנעו קטיעות בהקלטה אשר יכולות לפסול אותה כראייה בבית המשפט.
 • הפעילו את ההקלטה, וכבו את מסך הפלאפון, משום. שהגדרתם “מצב טיסה” המסך לא יידלק והצד. השני לא ידע שמקליטים אותו.
 • נסו לדבר קרוב למכשיר הפלאפון.

אם אתם מקליטים שיחה טלפונית-

 • אל תענו לשיחות ממתינות- הן יוקלטו כהקלטה אחת. ומשום שאסור למחוק או לערוך הקלטות המוגשות כראייה לבית המשפט, לא. תוכלו להשתמש בהן.
 • שימו לב שאפליקציית ההקלטה מוגדרת כך שתקליט גם אם. אתם מדברים בדיבורית- אם לא תבצעו הגדרה זו, לא ישמעו את הצד השני. מדבר והראייה תרד לטמיון.
 • אם אתם כבר בהליך גירושין, הקליטו כל שיחה נכנסת או יוצאת מהטלפון הנייד שלכם. גם שיחות עם חברים, מכרים או בני משפחה יכולים לעזור לכם בהליך הגירושין.
תמלול הקלטות לבית משפט

הקלטת בן או בת הזוג באמצעות מכשיר הקלטה זעיר​

כיום ניתן למצוא בשוק מכשירי הקלטה קטנים מסוגים רבים ושונים, ישנם מכשירים קטנים. שנראים כמו מחזיק מפתחות, יש דיסק און קי מקליט, ובאתרים שונים תוכלו. למצוא מכשירי הקלטה שנראים כמו עט, או כמו שפתון.
קודם כל, הקליטו הכל, אתם לא יודעים מה יוכל לשמש עבורכם. כראייה בבית המשפט, עדיף להיות מוכנים מאשר להצטער אחר כך שלא תיעדתם הכל.

 • השתדלו להקליט כל סיטואציה חריגה.
 • הקפידו לשלוט בקצב השיחה ולשלוט ברגשותיכם.
 • הקליטו שיחות בהן הצד השני רגוע ופתוח לשיחה, בהן תוכלו לאסוף יותר מידע.
 • השתדלו לשים את מכשיר ההקלטה דולק במשך. שעות במחשבה שאולי תשמעו משהו, במקרים כאלה קשה מאוד להוציא את. המוץ מן התבן ולמצוא את מה שיכול או לא יכול לעזור לכם בבית המשפט. זיכרו, מישהו צריך להקשיב לשעות. הקלטה אלה, ומישהו צריך לתמלל אותם. 
 • אם מטרתכם היא לדלות מידע מבן או בת הזוג שלכם תכננו את השיחות. שאתם מקליטים עימם, התכוננו לכל תרחיש ככל הניתן, אבל קחו בחשבון, הצד השני,. יכול ומקליט גם אתכם.  
 • חשוב שמכשיר ההקלטה יהיה מוחבא היטב.
 • אסור לערוך, למחוק או להשמיט קטעים מההקלטה.

חשוב לזכור – הקלטת סתר אסורה על פי חוק. אולם החוק בישראל קובע כי לא מדובר בהקלטת סתר כל עוד אתם חלק מהשיחה. קראו עוד בנושא במאמר שכתבתי בנושא תמלול הקלטות סתר.

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו”ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו”ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. 

מאמרים נוספים

הקלטה ותמלול שיחות

הקלטה ותמלול שיחות

היבטים משפטיים ואתיים של הקלטה ותמלול שיחות הקלטת שיחות היא נושא מורכב ורגיש, המעורר שאלות משפטיות, אתיות וחברתיות מגוונות. אך עם התפתחות הטכנולוגיה והנגישות הגוברת של. אמצעי הקלטה, הקלטה ותמלול

קרא עוד »
תמלול ותרגום מרוסית לעברית

תמלול ותרגום הקלטות מרוסית לעברית

בשנים האחרונות גוברת המודעות לחשיבותם של שירותי תמלול ותרגום מרוסית לעברית, במיוחד בתחום המשפטי. כאשר ראיות קריטיות, כגון הקלטות אודיו, מוצגות בשפה זרה, הן עלולות לאבד את משמעותן ואת כוחן

קרא עוד »
האם כל אחד יכול לתמלל לבד?

האם כל אחד יכול לתמלל לבד?

האם כל אחד יכול לתמלל שיחה ולהציגה כראיה בבית המשפט? התשובה היא חד משמעית לא. בלב ההליך המשפטי עומדת שאלת טוהר הראיות. אמות מידה משפטיות קובעות כי כל תמלול המוגש

קרא עוד »