איזה שאלות לשאול כשבוחרים מתמלל?

יש לכם הקלטה, אתם צריכים תמלול

כשאתם צריכים להגיש הקלטה לבית משפט אתם חייבים לתמלל אותה, ואם זו פעם ראשונה שאתם עושים את זה חשוב שתדעו איזה שאלות לשאול כשבוחרים מתמלל, והאם מתמלל עצמאי הוא מה שאתם צריכים או שמא עדיף שתעזרו בשירותיה של חברת תמלול, במאמר זה אסביר לכם את ההבדלים בין חברת תמלול לבין מתמלל עצמאי, כל שנותר לכם הוא לקרוא ולהבין מה מתאים לכם.

ההבדל בין חברת תמלול למתמלל עצמאי?

ההבדל העיקרי בין חברת תמלול לבין מתמלל עצמאי הוא במשאבים ובניסיון שיש לחברת תמלול אשר מבטיחה כי תקבלו את התמליל הטוב ביותר אשר יהיה מגובה בחוות דעת מומחה בהתאם לחוק הראיות.

חברת תמלול עובדת עם מתמללים בעלי ניסיון רב אשר לכל אחד מהם ניסיון בנישה שונה של תמלול, שהרי יש הבדל בין תמלול הקלטות לבית משפט, תמלול ראיונות או תמלול ישיבות רבות משתתפים. מתמלל עצמאי בדרך כלל מתמחה בתחום אחד ויכול להיות שניסיונו, רב ככל שיהיה, לא תואם לסוג התמלול שאתם צריכים.

כמו כן, חברת תמלול מקצועית מקפידה לבצע הגהה על עבודת התמלול שנעשתה וכך מבטיחה דיוק מירבי ועמידה בכל הדרישות החוקיות ועובדת בהתאם לפסיקה הרלוונטית.

החיסרון בבחירת חברת תמלול היא שבדרך כלל האדם איתו אתם מדברים לא הוא זה שמבצע את התמלול ולכן אין לכם קשר ישיר עם המתמלל אשר ביצע את התמליל.

אנו בטוחים ביכולתנו לספק לכם את הפתרונות המתאימים ביותר לכל הצרכים שלכם. 

צרו קשר בכל שעה, ואנו נשמח לענות על כל שאלה שיש לכם.

תמלול הקלטות לבית משפט

איך בוחרים מתמלל?

כשאתם פונים למתמלל עצמאי, חשוב מאוד שתשאלו את השאלות הנכונות:

ניסיון בתמלול קבצי שמע- מתמלל טוב הוא מתמלל בעל ניסיון רב בסוגים שונים של הקלטות.

תוכנות תמלול- ישנן מספר תוכנות תמלול, במידה והאדם שפנית אליו לא יודע להגיד באילו תוכנות הוא משתמש, הוא אינו מתמלל מקצועי.

יכולת לתמלל קבצים בעלי איכות שמע נמוכה- מתמללים בעלי ניסיון רוכשים עם הזמן תוכנות מיוחדות לשיפור קבצי שמע, כך שגם הקלטות בעלות איכות נמוכה ניתנות לתמלול.

חוות דעת מומחה לבית המשפט- תמלול ללא חוות דעת מומחה לבית המשפט לא תתקבל כראייה,
במידה והמתמלל אינו מגבה את עבדותו בחוות דעת, עדיף שתפנו לאדם אחר.

חשוב לברר עלויות כשבוחרים מתמלל

כמו בכל תחום, מחיר גבוה אינו מחייב איכות גבוהה ומחיר נמוך לא מהווה אינדיקציה למתמלל לא טוב. עם זאת, יש לקבוע מראש כיצד מתומחר התמלול.

  • ישנם מתמללים הגובים לפי עמוד מודפס, העמוד הוא בן 25 עד 30 שורות ובמקרה של גבייה כזו אין לדעת מה יהיה המחיר הסופי של התמליל.
  • ישנם מתמללים הגובים לפי מילה, גם במקרה כזה, אין לדעת מה יהיה המחיר הסופי של התמלול.
  • ישנם מתמללים הגובים לפי זמן ההקלטה ואיכותה.
  • שיטות התמחור משתנות בין מתמלל למתמלל, אך זכרו, מניסיוני, בדרך כלל התוצאה היא זהה, במידה ואתם מעוניינים לקבוע מחיר מראש, בקשו הצעת מחיר לפי זמן הקלטה,
    אך קחו בחשבון שמחיר זה עלול להיות גבוה יותר ממחיר לפי מילה או עמוד, שכן התמחור מלכתחילה גבוה יותר כשגובים לפי זמן התמלול.

בין אם אתם פונים למתמלל עצמאי או לחברת תמלול חשוב לברר איתם מראש כמה עולה תמלול

יחס אישי וזמינות

בניגוד לחברות אחרות, אני מקפידה, בתור בעלת המשרד, לעבור ולבצע הגהה על כל תמליל שיוצא ממשרדנו, עם ניסיון של למעלה מ-15 שנים בתמלול מסוגים שונים, אני מעניקה ללקוחות החברה יחס אישי לצד זמינות מלאה 24/7, מעורבת בכל התהליך, מקבלת ההקלטה ועד הגשתה מתומללת בצירוף חוות דעת מומחה לבית המשפט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים

תמלול משפטי

תמלול משפטי

מה הוא תמלול משפטי? ישנם סוגים שונים של תמלול,  ביניהן במקום: תמלול רפואי, תמלול אקדמאי ועוד. אבל אם אתם עומדים בפני הליך משפטי, אתם צריכים

קראו עוד...
הקלטת דיונים בבתי משפט

הקלטת דיונים בבית משפט

מה החשיבות של הקלטת דיונים בבית המשפט? "החיים ומוות ביד הלשון" (משלי י"ח, פסוק כ"א). אמרה שמקבלת תוקף מיוחד במסגרת דיונים משפטיים או בוררויות. אך

קראו עוד...
הקלטה כראייה לבית משפט

הקלטה כראייה לבית המשפט

איך מנצחים במשפט בעזרת הקלטה? תביעה משפטית אינה הליך פשוט. השתלשלות העניינים עשויה להימשך זמן רב מאוד ולהיות כרוכה בעלויות כספיות גבוהות ובתהליכים מתישים. עורך

קראו עוד...