שירותי תמלול משפטיים – מתי הם רלוונטים לכם?

כשאתם מגיעים לדיון בבית המשפט, אתם מגיעים עם תקווה בלב: להוכיח את צדקתכם. כידוע, בית המשפט מכריע בתיקים שונים לא רק על סמך התרשמותו מאמינותם של התובע והנתבע, אלא בעיקר על פי ראיות. כל אחד מהצדדים בטוח כי הוא צודק, אך בסופו של דבר השופט יכריע לטובת מי שהציג את הראיות המוצקות והאמינות ביותר.

לעתים, הדרך אל האמת איננה ארוכה, מורכבת או סבוכה. ואם לומר את האמת, לעתים היא אפילו די פשוטה. כיום, כל אדם בוגר עושה שימוש במכשיר טלפון מתקדם – סמארטפון אחת הפונקציות השימושיות ביותר היא פונקציית ההקלטה. כך, תוכלו גם אתם להקליט עמיתים עסקיים, סוחרים, מטרידים סדרתיים, שכנים או כל אדם אחר. המוטיבציה: להחזיק בראיה שתוכל לשרת אתכם בבית המשפט.

מתי אתם באמת צריכים להשתמש בפונקציית ההקלטה?

אין כל כוונה שתקליטו כל שיחה שלכם עם כל אדם. עם זאת, אפשרות ההקלטה במכשירים החכמים יכולה לחסוך לכם המון כאב ראש, עוגמת נפש, פגיעה בשמכם הטוב וכן, גם כסף. לפניכם, מספר דוגמאות מתי הקלטה יכולה לסייע לכם ולהיות רלוונטית:

  • בשיאו של הליך גירושין, בעת שאתם מקליטים את בן או בת הזוג מאיימים עליכם או על הילדים
  • כשבעל הבית של הדירה בה אתם מתעניינים, מבטיח לתקן לכם נזילה או רטיבות, אך לא מוכן לכלול זאת בהסכם
  • במהלך ריב עם שכן שמאיים עליכם בצורה מפורשת
  • כשאתם נסחטים ע"י עובד שלכם
  • במעמד ביצוע עסקה טלפונית, כשנציג השירות מציע לכם "מתנות חינם"

תמלול: לא רק תוכן השיחה, אלא רוח הדברים

רבים תוהים האם הם יכולים לבצע שירותי תמלול משפטיים בעצמם, והתשובה? לא ולא. התמלול חייב להיעשות על ידי חברת תמלול מקצועית המגישה עם התמלול חוות דעת מומחה לבית המשפט, שכן תמלול מקצועי דורש מיומנות, היכרות עם הסטנדרט המשפטי, יכולת לזהות חלקים קטועים בהקלטה ובעיקר: להצליח להבין מה כל אחד מהמוקלטים אומר בהקלטה. 

חשוב להדגיש: שירותי תמלול משפטיים שמים את הדגש על יציקת התוכן שבהקלטה לכתב. לאורך עבודת התמלול, נשים דגש גם על רעשים, בכי, צעקות וכיוצא בזה. על התמלול לשקף את הנאמר ואת המתרחש במדויק וללא פרשנות.

"יש לי הקלטה ברורה. למה אני צריך גם תמלול?"

בבית המשפט הקלטות אינן רלוונטיות, והן לא יוכלו לשמש כראיה. חומר הגלם שיש לכם כעת ביד – ההקלטה, חשוב, חיוני ויכול לתרום מאד להוכחת צדקתכם בבית המשפט, אך על מנת שאכן ניתן יהיה להשתמש בתוכן ההקלטה יש לתמלל אותה. אנחנו נשמח לתמלל בעבורכם את כל ההקלטה, בדגש על תמלול מקצועי, אחראי ויסודי! 

שירותי תמלול משפטיים חייבים להינתן על ידי חברה אמינה ובעלת ניסיון. אנחנו במרכז הישראלי לתמלול והקלטה, נשמח להעניק לכם שירות על הצד הטוב ביותר!

*כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי וכל המידע המצוי באתר משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי עו"ד, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם עו"ד העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה משפטית כזו או אחרת. 

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב print
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

מאמרים נוספים